צער בעלי חיים רמת גן והסביבה

חזרה
ד"ר נורדאוף: חול מעולה במחיר שפוי בחר מוצרים
וטרינר או מקצוען אחר? העלה כתבה משלך

חול לחתולים-כל מה שצריך לדעת

מאת: נילי פטביי עודכן ב: 13.03.14

חתול הבית נחשב לחיית מחמד נקיה מאוד, הנוהגת לכסות את הצרכים שלה. לכן חשוב לספק לחתולי בית ארגז שבו יוכלו לעשות את צורכיהם.
בבואכם לבחור שירותים לחתול, צריך להחליט אם אתם רוצים ארגז פתוח או סגור. השירותים הפתוחים הם ללא מכסה. היתרון הוא שניתן לדעת בקלות מתי החתול עשה צרכים ומתי יש צורך לנקות את הארגז. החיסרון הוא שכאשר החתולים חופרים הם עלולים להעיף את החול החוצה. השירותים הסגורים מעניקים לחתול תחושת פרטיות, מונעים מריחות הצרכים לצאת החוצה והחתול אינו יכול להעיף את החול החוצה. במידה והחלטתם להשתמש בארגז סגור, צריך לקחת בחשבון את גודל החתול ולוודא שיהיה לו נוח לשבת בתוך הארגז.
השלב הבא זה בחירת המצע לארגז. סוגי החול השונים לחתולים נבדלים ברמת ואיכות הספיגה, במרקם ובנטרול ריחות. מידת הספיגה היא הכי חשובה מכיוון שהיא משפיעה על העצמה של הריח של השתן שמתפזר באויר וגורם לריח לא נעים.
סוגי החול מתחלקים לחול מתגבש או חול סופג.

חול מתגבש:
חול מתגבש מבוסס על העיקרון שכאשר השתן בא במגע עם החול החתולים הגרגירים מתגבשים סביב השתן והופכים לגוש שאותו ניתן להוציאו בקלות, כמו גוש של צואה ושאר החול נשאר יבש ונקי. יש צורך למלא את הארגז בחול נוסף כאשר גובה החול יורד אך אין צורך להחליף את כל החול.

חול מסוג אוור קלין נחשב הכי איכותי בין החולות המתגבשים (ישנם 12 סוגים של אוור קלין- כאלו שמכילים חולות ריחניים, חולות סופר מתגבשים, חולות עם תוספת חול קריסטל וכו'...). החול המתגבש הכי פופולרי זה חול "פטס פל" (18 ק"ג). "חיתולי" הוא חול ריחני הכי פשוט מהמתגבשים (מגיע ב-10 ליטר ו-20 ליטר).
יש גם שבבי עץ מתגבשים - חול עם ריח של עץ קצוץ הוא רך ונעים למגע (לדוג' קט בסט אדום 10 ליטר)

חול סופג:
העיקרון של החול הסופג הוא כשמו, החלקיקים סופגים את השתן.

חול סופג מגיע בשלושה סוגים:
1. הכי פשוט זה חצץ שאינו מתגבש, סופג במידה קטנה ואינו מנטרל ריח, מגיע בשקים של 10 ק"ג. אם ארגז השירותים של החתול מונח במקום מאוורר והריח שלו לא מפריע בבית אז ניתן להשתמש בחצץ. צריך להקפיד לנקות את החצץ על בסיס יומיומי ולהחליף את כל החול כל כמה ימים.
2. חול קריסטל בשקיות של 3.6-3.8 ליטר. חול קריסטל סופג נוזלים ומנטרל ריחות. צריך להחליף את כל הקריסטלים אחת לשבוע-שבועיים. יש חתולים שמס רבים  להשתמש בקריסטלים מכיוון שהמגע עם הקריסטלים לא נעים להם.
3.שבבי עץ סופג נוזלים ומתנפח. צריך להחליף את כל החול אחת לשבוע-שבועיים.

במידה והחתול שלכם מתחיל לעשות את צרכיו מחוץ לארגז, סימן שהגיע הזמן לנקות את החול. ייתכן והסיבה להתנהגות זו שהחתול לא אוהב את סוג החול ואולי כדאי לשנות סוג. בכל שאלה, תתייעצו עם המוכרים שלנו ב *5559

הוסף תגובה

נושא:
תוכן:
לכתבה זו יש 0 תגובות