צער בעלי חיים רמת גן והסביבה

חזרה
הטוב ביותר שניתן להשיג לחתולים בחר מוצרים
וטרינר או מקצוען אחר? העלה כתבה משלך

מזון לחתול: חשוב!

מאת: דן גל לוגסי עודכן ב: 10.10.13

מזון איכותי לחתול, למה זה חשוב?
בריאות החתול ואיכות חייו נקבעות ברובן על פי התזונה של החתול, בדומה לבני האדם. לכן בחירה נכונה של אוכל שאותו יאכל החתול הוא דבר חשוב מאוד מכיוון שבדרך כלל תישארו עם המזון הזה לאורך שנים. כמו בני האדם, גם החתול זקוק לאספקה תקינה של פחמימות, חלבונים שומנים, ויטמינים ומינרלים במינונים שונים כדי לשמור על בריאות תקינה ומצב פיזי טוב. בבחירה של אוכל איכותי ניתן למנוע בעיות בריאותיות ואפילו מחלות ובכך לחסוך הרבה כסף בהמשך הדרך. המזון לחתולים מתחלק לפי סוג; יבש או רטוב, לפי גיל; גור, בוגר, מבוגר ולפי צרכים מיוחדים.

מזון יבש לחתולים

מטבעו החתול הוא חיית צייד ובטבע החתול ניזון מבשר הטרף שלו. לכן חשוב שהמזון של החתול יהיה עשיר בחלבונים. הרכיב הראשון ברשימת המרכיבים על שקית האוכל צריך להיות חלבון ורצוי שיהיה מעל 30%. אם הרכיב הראשון הוא אורז או תירס, המזון הזה לא יספק לחתול את התזונה לה הוא דרוש.

מזון לחתולים בהתאם לגיל

בבחירת אוכל חובה להתייחס לגילו של החתול. עד גיל שנה כדאי לתת מזון לגורים. חתולים בוגרים הם עד גיל 7. מעל גיל 7 צריך לתת לחתול אוכל לחתול מבוגר.

מזוןן לחתול גור
אצל גור חתול קצב חילוף החומרים מהיר יחסית וקצב הגדילה עצום. בבחירת אוכל חשוב לזכור ששלב זה קריטי בחייו מכיוון שהבסיס לגדילה, לצמיחה ולהתפתחות התקינה של החתול תלויים באוכל שהוא צורך, איכות המזון ומרכיביו.

מזון לחתול מבוגר
כאשר מדובר בחתול מבוגר, קצב חילוף החומרים שלו איטי יותר והפעילות הגופנית נמוכה יותר, לכן המזון צריך להכיל פחות מקורות אנרגיה ויותר סיבים תזונתיים. אצל מבוגרים תנועת המעיים מואטת באופן טבעי והסיבים תורמים להגברת פעולתם ולתחושת שובע.

מזון לחתולים עם צרכים מיוחדים

בנוסף לאלמנט של הגיל, חובה להתייחס גם למצבו הבריאותי והפיזי של החתול. רוב חתולי הבית סובלים מהשמנת יתר לכן כדאי להתייעץ עם וטרינר כדי לבדוק אם החתול זקוק לדיאטה. אם כן, צריך לבחור לחתול אוכל לשמירה על המשקל.
רמת הפעילות של החתול גם היא משפיעה על סוג האוכל. אם מדובר בחתול שמבלה את רוב זמנו ברביצה על הספה, מומלץ לתת לו תערובת של מזון לחתולים לשמירה על משקל ומזון רגיל, כדי למנוע השמנה, או לתת לו אוכל לחתולי בית. לעומת זאת אם החתול הוא פעלתני מאוד וגם מתרוצץ מחוץ לבית, צריך להגיש לו מזון לחתולים עשיר בשומן כדי שגופו ייצר מאגרי אנרגיה.
יש גם סדרה שלמה של מזונות המותאמות לרגישויות שונות, כמו לחתולים עם בעיות שיניים, או אוכל לחתולים שמונע היווצרות כדורי פרווה. אם מדובר בחתול גזעי, אז ניתן למצוא גם אוכל המותאם לגזע החתול.

מכיוון שיש כל כך הרבה חברות שמייצרות אוכל לחתולים, והשוק מלא בסוגים ומינים שונים, כדאי לזכור את הדברים הבאים בבחירת אוכל לחתול:
1.    צריך לחפש על האריזה תו תקן של ה AAFCO שזה תו התקן הקפדני ביותר לאוכל לבעלי חיים.
2.    מחיר האוכל הוא אינדיקציה לאיכות האוכל לחתולים. מחיר זול מדי בדרך כלל מעיד על מזון לחתולים שעשוי מחומרי גלם נחותים ומשאריות של חומרי גלם אחרים (שלא בהכרח ראויים למאכל אדם).

לסיכום, תזונתו של החתול הוא מרכיב חיוני בבריאותו ולכן כדי לשמור על בריאותו ואיכות חייו ולמנוע התפתחות של מחלות, מומלץ לתת לו תזונה איכותית המתאימה ביותר לגילו ולמצבו הפיזי. כל פשרה באיכות המזון היא בעצם פשרה בבריאותו.

הוסף תגובה

נושא:
תוכן:
לכתבה זו יש 0 תגובות